joi, iulie 25, 2024
AcasăSportUniversitatea Craiova a pierdut acasă în fața celor de la Botoșani

Universitatea Craiova a pierdut acasă în fața celor de la Botoșani

Tristețe în Bănie, suporterii echipei de fotbal atât de iubită în Oltenia, Universitatea Craiova, sunt supărați după înfrângerea rușinoasă (1-2) de duminică în fața echipei de fotbal din Moldova, FC Botoșani.

„Ole, ole/ole, ole/Bagă bani, Rotarule!”, au scandat suporterii la finalul meciului, pe Ion Oblemenco.

Mihai Rotaru a vândut jucători de 15 milioane de euro numai în ultimul an şi a luat jucători ce au dezamăgit suporterii în ultima perioadă.

A mai făcut o mișcare, Ovidiu Bic își va face bagajele și va pleca de la Craiova la o echipă din Israel.

„Două reprize total diferite. Una foarte bună pentru noi, în care am controlat jocul, am și marcat. Am intrat foarte prost în repriza secundă. Am avut 10 minute slabe.

Le-am spus chiar acum în vestiar că nu am cum să trec cu vedere peste anumite chestii. Nu vreau să fac o analiză acum, dar știți cum este în fotbal. Ai ocazii, ratezi, și toată lumea rămâne cu ultima impresie, aceea că ai pierdut meciul. Astăzi am avut și puțin ghinion. Portarul lor a avut câteva intervenții incredibile”, a spus Reghecampf, antrenorul echipei din Bănie la Telekom Sport.

Un grup de olteni s-a deplasat la stadion, la miezul nopţii, pentru a-i trage de urechi pe jucători. „Mercenarii, mercenarii!” şi „Jucători de Serie B, vă rupem picioarele!” au strigat ultraşii, aruncând cu torţe pentru a opri cele două autocare ale echipei.